Talven yleisurheilukoulu ja treeniryhmät alkavat ke 6.10.2021
YleisurheiluJulkaistu: 17.09.2021 09.40

Talven yleisurheilukoulu ja treeniryhmät alkavat ke 6.10.2021

Talven yleisurheilukoulu ja treeniryhmät alkavat ke 6.10.2021 Merenojan liikuntahallilla.

Urheilukoulu 2014-2013 syntyneille, ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ
Keskiviikkoisin klo 17.00-18.00. Yleisurheilukoulussa harjoitellaan kehon hallintaa, perusliikunta- ja lajinomaisia taitoja. Kisaillaan ja leikitään yhdessä sekä harjoitellaan ryhmässä toimimista.

Urheilukoulu 2012-2011 syntyneille, ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ
Keskiviikkoisin klo 17.00 - 18.00.10-11-vuotiaiden ryhmässä treenataan mm. nopeutta, ketteryyttä, liikkuvuutta, tehdään lihaskuntoharjoitteita ja lajinomaisia harjoitteita. Monipuolista liikkumista, leikkimielisyyttä unohtamatta.

Treeniryhmä 2010-2009 syntyneille, ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ
Keskiviikkoisin klo 18.00-19.30
. Treeniryhmä on tarkoitettu aktiivisesti kilpaileville ja harjoitteleville lapsille ja nuorille. Treeneissä harjoitellaan eri lajien tekniikoita kokonaisvaltaisesti, kehitetään nopeusominaisuuksia, tehdään paljon harjoittelutoistoja, unohtamatta hauskanpitoa treeneissä! Ryhmäläiset kilpailevat aktiivisesti niin seuran kanssa kuin omatoimisesti.

Treeniryhmä 2008 ja aikaisemmin syntyneille, ilmoittaudu mukaan TÄSTÄ
Keskiviikkoisin klo 18.00 - 19.30 treeniryhmä on tarkoitettu aktiivisesti kilpaileville ja harjoitteleville nuorille. Treeneissä harjoitellaan eri lajien tekniikoita, tehdään nopeus- voima-, lihaskunto- ja liikkuvuusharjoitteita monipuolisesti - hauskanpitoa unohtamatta. Ryhmäläiset kilpailevat aktiivisesti niin seuran kanssa kuin omatoimisesti.

Harrastajat eivät ole vakuutettuja toiminnan aikana. Suosittelemme kaikille yleisurheilulisenssin hankkimista, joka sisältää sporttiturvan nuoremmille harrastajille. Uusi lisenssikausi alkaa 1.10.2021. Yleisurheilulisenssi vaaditaan myös kilpailemiseen. Lisenssin voi hankkia Suomen Urheiluliiton verkkosivuilta.

Osallistuessasi Kalajoen Junkkareiden ohjattuun toimintaan, hoidathan jäsenmaksuasiasi kuntoon täällä.